Covid-19’a karşı önlemlerimiz. Detaylar
Alura Hotel
EN İYİ FİYAT
GARANTİSİ
+ 90 532 301 68 41
GİRİŞ
--
--
ÇIKIŞ
--
--
#
ALAÇATI

Türkiye'nin Ege kıyısında büyüleyici ve tarihi bir küçük kasaba olan Alaçatı, son 10 yılda yerli turistler için gözde bir tatil mekânı haline gelmiştir. Dar Arnavut kaldırımlı sokakları ve beyaz badanalı evleri, ahşap, mavi ve yeşilin tonlarında boyalı panjurları, lüks mağazalar ve restoranlarının zenginliğiyle, kesinlikle Türkiye'nin en zevkli tatil kasabalarından biridir.

Çeşme yarımadasında yer alan, İzmir hava alanı'na bir saatten kısa mesafede bulunan Alaçatı, Türkiye'deki diğer birçok tatil kasabasının aksine, yabancı turistlerden çok yerli turistlerin tercih ettiği bir tatil beldesidir. Yaz aylarında çok sıcak olmasına rağmen, sürekli esen rüzgârıyla bilinen Alaçatı, serin havasıyla meşhurdur. Kent merkezine yaklaşık dört kilometre uzaklıkta küçük bir koyda bulunan Alaçatı plajı hem profesyonel hem de acemi rüzgâr sörfçüleri için harika bir yerdir. Kıyı şeridinin 700 metrelik kısmı sığ sulardan oluşmaktadır. İyi bir yüzücü olmasanız bile, burada kolayca rüzgâr sörfü öğrenebilirsiniz. Her çeşit ekipman kiralayabilir ve profesyonel eğitmenlerle çalışabilirsiniz.

Harika plajlarının yanı sıra kalesi, sakızlı dondurması, festivalleriyle meşhur olan Çeşme yarımadası, deniz turizmine hizmet eden marinaları, su sporları ve gezi tekneleri ile de öne çıkan turistik beldelerden biridir. Rüzgâr sörfüyle ilgilenmeyip suyun tadını çıkarmak isteyenler için Alaçatı'ya arabayla beş dakika uzaklıkta olan Çeşme Ilıca plajı idealdir. Alaçatı'da günler ya da haftalarca temiz havanın, muhteşem sahillerin, lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Alura'ya Check-In esnasında, tüm Alura konukları Alura tarafından tavsiye edilen restoranlar, plajlar, aktiviteler ve festivaller hakkında detaylı bilgilendirilirler. Alura indirimi ile birçok alternatif sunulur. Alura ekibi misafirlerin isteği doğrultusunda hava alanı transferi, araba kiralama gibi tüm ulaşım ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyar.

Alura Hotel
Alura Hotel